HISTORIE              

 

 

Taneční soubor La Fiamma byl založen v roce 1995 Eliškou Trojanovou, Františkem Dolejším a několika účastníky Mezinárodní letní školy pořádané Společností pro starou hudbu. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zámek Troja, červen 1996

 

Od roku 1997 do roku 2000 se vedení a režie souboru ujala doc. Eva Krőschlová (autorka knihy Dobové tance a lektorka kurzů historických tanců na Mezinárodní letní škole v Kroměříži a později ve Valticích), která v současné době vede taneční soubor Chorea Historica.


 

 

"Renesanční hodokvas", Letohrádek Hvězda, červen 2001

V říjnu roku 2000 se soubor La Fiamma rozdělil. Zůstali zakladatelé souboru František Dolejší a Eliška Trojanová spolu s Klárou Rakovou. La Fiamma se oproti původní koncepci doc. E. Kröschlové - tančit podle rekonstrukcí autentických choreografií tanečních mistrů - vrací ke svému původnímu záměru v době vzniku souboru: nedržet se striktně původních choreografií, ale v duchu renesance vytvářet tance nové s použitím dobových prvků a krokových variací.


 

 

 

Soubor se prezentoval též v některých televizních pořadech, např. v pořadu Hudba na dvoře Habsburků (1997), Historické noviny (1995), Salon český (1995).

 

 

 

 

Se souborem Alla Breve spolupracuje La Fiamma již od doby svého vzniku, kdy poprvé vystoupily oba soubory v komponovaném pořadu Život a lásky renesančního kavalíra na zámku v Jičíně, ale i v jiných programech ve Valticích, Českém Krumlově, Žatci, Kadani, Opočně, Třeboni a v Praze v rámci Rudolfinských oslav.

Další pořady:

Kratochvilné variace na shakespearovské téma

Láska a smrt

 Písně a tance doby renesance

Erató v obětí Terpsichoré

Na skok do renesance

 


 

 

 

 

 

 

Žatec 1996

 

 

 

 

 

 

"Den v duchu Boccaccia", Vrtbovská zahrada v Praze na Malé Straně, červen 2000

 

Spolupráce se souborem Musica Fresca začala v roce 1997 v době Rudolfinských oslav, kdy oba soubory pod režijním vedením Evy Kröschlové připravily pořady:

Tance a hudba doby Rudolfa II.

 Dvorské tance

 Den v duchu Boccaccia

Pod vedením E. Trojanové, F. Dolejšího a K. Cíznerové vznikly pořady:

     Renesanční hodokvas

     Renesanční tance na evropských dvorech

   S těmito pořady oba soubory vystupovaly v Praze, Českém Krumlově, Opočně, Na Česko-saském hudebním festivalu na zámku Klaffenbach u Chemnitz,  v  Drážďanech a v Děčíně. 

 

 

 

MENU              NAHORU